To, co nazywamy normalnością, to tylko krąg światła wokół ogniska.

Terry Pratchett


Na początku
był
ogień

futurologia

Czy pamietasz czasy wypracowań "Świat w roku 2000"?
A może w roku 2000 jeszcze nie było Cię na świecie?  


Jak myślisz, jaki będzie świat za 1000 lat? Jaki za 100, a jaki za 10?


Mięśniom potrzebny jest trening, płucom potrzebny jest oddech, umysłowi potrzebna jest stymulacja. Trenuj wyjście wyobraźnią poza schemat i pozwalaj sobie na wizje, obrazy i marzenia w żaden sposób nieskrępowane więzami rozsądku, realizmu, prawdopodobieństwa czy obecnie zakładanych praw fizyki. Pamiętaj, że już samo wyobrażenie jest aktem twórczym i ma wpływ na nasz świat, nawet jeżeli nie uczynisz niczego w kierunku jego materializacji.

Myślę jednak, że warto wykonać choćby ten jeden krok – spisać je. A potem drugi, będący jego naturalną konsekwencją: opublikować. A gdzie? – może tutaj? Jeśli masz piekną wizję i zechciałbyś się nią podzielić z innymi ludźmi – możemy zamieścić ją w futurologii albo alfa-inspiracjach. Nie musisz przez cały czas spisywania jeść selera, a wizja może wykraczać poza świat zbudowany z marchewki; wystarczy, że ta strona stała się dla Ciebie inspiracją – albo, że Twój pomysł będzie inspirował tych, których pierwotnie przyciągnęła tu idea alfa-odżywiania. Zapraszam do współpracy!

Nie masz jeszcze ochoty samodzielnie kształtować nowego świata? Dopisz się do alfa-listy i zacznij obserwować mój profil na Twitterze a zobaczysz, jak robią to inni.

Zapraszam do lektury!

PoradniaNiralamba poradnia Infolinia 507 799 667 Sklep www.Alfa-koszyk.pl KSI Media Sp z o.o. Wykonanie KSI Media