To, co nazywamy normalnością, to tylko krąg światła wokół ogniska.

Terry Pratchett


Na początku
był
ogień

Alfa-odżywianie – elementy podstawowe

U podstaw systemu leżą te wszystkie owoce, warzywa, kwiaty, grzyby, orzechy,
pestki i zielone liście, które możesz z przyjemnością zjeść w ich naturalnej postaci.

Prostota i siła alfa-odżywiania tkwi w hipotezie, że jeśli jakiś pokarm jest dla Ciebie atrakcyjny na surowo, to mądre przetworzenie go  – czy to przy pomocy noża, ognia, mrozu czy bakterii – zachowuje wiele z jego pozytywnych właściwości, a czasami bywa również źródłem nowych.

Z drugiej strony, większość produktów alergizujących, źle tolerowanych, sprzyjających otyłości, nowotworom oraz innym chorobom cywilizacyjnym, jest albo kompletnie nieatrakcyjna na surowo, albo tak silnie przetworzona, że trudno jest czasem odnaleźć ich naturalne źródło. Rozsądnym wyborem wydaje się unikanie ich tak dalece, jak jest to możliwe.

Alfa-odżywianie, opierając się na wszystkich tych roślinach, ktróre z przyjemnością zjadasz na surowo, dopuszcza ich wszechstronną obróbkę mechaniczną i termiczną, o ile przy tej obróbce nie są używane żadne nienaturalne, niejadalne substancje chemiczne. Dopuszczamy wszelkie przyprawy ziołowe, o ile zioła te jadalibyśmy na surowo, a także naturalną, nieoczyszczoną sól oraz miód. W miarę możliwości wybieramy rośliny uprawiane organicznie, ale nie jest to w 100% konieczne – wystarczy, kiedy organiczne będę te elementy, które należą do wrażliwej 14-stki. Do tego migdały nie powinny pochodzić z USA.

I to już koniec zasad.

CC BY 3.0, autor: mlb, źródło: niralamba.pl

zobacz więcej: kuchnia alfa

PoradniaNiralamba poradnia Infolinia 507 799 667 Sklep www.Alfa-koszyk.pl KSI Media Sp z o.o. Wykonanie KSI Media