To, co nazywamy normalnością, to tylko krąg światła wokół ogniska.

Terry Pratchett


Na początku
był
ogień

Czytelnia – wyłącznie oryginalne teksty

Felietony to serce czytelni.
Piszemy o wszystkim, co jest istotne, wspiera rozwój człowieka i pomaga lepiej żyć.

Futurologia wykracza poza czas, w którym żyjemy, co pozwala uwolnić wyobraźnię i otworzyć umysł. To zaproszenie do wyjścia poza schemat. Nawet jeśli pojawia się w niej czasem cała Francja obsiana owsem, to i tak jest jednym z najbardziej wartościowych narzędzi do pracy z intelektem oraz motywacją.

Najmłodszą a zarazem najprężniej rozwijającą się kategorią są wywiady. Prezentujemy tu sylwetki ludzi, którzy swoim życiem pokazują, że dokonywane wybory, pasja i życzliwość są w stanie zmieniać świat na lepsze – dzień po dniu. Redaktor prowadzący działu: Teresa Kołakowska.

Alfa-inspiracje to przesunięcie granic systemu poza przestrzeń szeroko pojętej jadalności. Możemy myśleć o alfa-ubraniach, w których składzie nie ma żadnych nienaturalnych substancji, o alfa-naczyniach kuchennych lub też o alfa-kosmetykach. Alfa-szałas, alfa-igloo, alfa-ziemianka. Zapraszam do dzielenia się pomysłami!

Opakowanie zastępcze to kontynuacja spontanicznego mikrobloga „Dziennik placu budowy”, który dokumentował ostatnie tygodnie pracy nad witryną. Docelowo będzie zbiorem plików kartek z kalendarza, które może kiedyś uda się ułożyć w całość ponad czasem? Tutaj też znajdziecie proste newsy codzienności.

Model alfa-odżywiania opracowałam samodzielnie, ale u podstaw systemu leży ogrom literatury, którą wertowałam poszukując wiedzy, inspiracji, czy choćby chcąc zapoznać się z odmiennym punktem widzenia. Szczególnie ważne pozycje znajdziesz w dziale bibliografia.


Zapraszam do współpracy!
PoradniaNiralamba poradnia Infolinia 507 799 667 Sklep www.Alfa-koszyk.pl KSI Media Sp z o.o. Wykonanie KSI Media